Pomelnice

În fiecare clipă a vieţii noastre și mai ales în clipele de grea încercare, oricare dintre noi avem nevoie de ajutorul lui Dumnezeu, al lui Iisus Hristos, al Maicii Domnului și al Sfinților care s-au nevoit deja pe acest pământ; acest ajutor îl putem primi numai dacă îl cerem prin rugăciune.
Importantă este atât rugăciunea noastră personală, cât şi a celor care şi-au închinat întreaga viaţă slujirii lui Dumnezeu, preoţilor şi călugărilor,  care prin apropierea lor permanentă de Dumnezeu pot fi mijlocitorii noştri în faţa Divinităţii.
Pomelnicul trebuie să cuprindă numele de botez ortodox (fără porecle sau diminutive) al celor pentru care dorim să fie înălţate rugăciuni înaintea lui Dumnezeu, vii sau adormiţi, membri ai familiei, rude, prieteni şi chiar duşmani.
Această facilitate de a trimite pomelnice prin intermediul site-ului – Mănăstirii Sfintei Cruci – vine în întâmpinarea celor care, din anumite motive, nu pot ajunge pentru a înmâna personal * părinților călugări sau monahiilor * pomelnicele pentru pomenirea la Sfintele Rugăciuni ; fiind și o metodă rapidă de a le trimite, ele ajungând instantaneu la mănăstire .
Donaţiile Dvs. care însoţesc aceste pomelnice sunt bine primite, oricare ar fi suma .  Doamne Ajută !

1. Sf. Liturghie - Vii 2. Sfântul Maslu 3. Acatist 4. Sf. Liturghie - Adormiți 5. Parastas

01 Zi *** 03 Zile *** 07 Zile /1 Săpt. *** 09 Zile *** 30 Zile /1 Lună *** 40 Zile *** 03 Luni *** 06 Luni *** 09 Luni *** 12 Luni / 1 An *** 07 Ani

Întroduceți prenumele de botez al creștinilor ortodocși (fără porecle sau diminutive) unul pe fiecare rând

Suma depusă după durata pomelnic și puterea fiecăruia

ex .Acatist de mulțumire, pt ajutor, pt sănătate, pt examene, pt dușmani, de blesteme, de farmece, de vrăji etc

Introduceți corect adresa dvs. de Email pt confirmarea pomelnicului . Veți primi un email de confirmare a pomelnicului dvs . Verificați INBOX sau SPAM .

Dacă nu reușiți să identificați caracterele de mai jos, mergeți cu mouse pe caractere și faceți click pt o altă variantă a codului .

Please wait...
↓